nemrut'dan görüntüler

        Nemrut’un zirvesinde canlı konser
 
 
Malatya’da bulunan Nemrut Dağı, ilk kez televizyonlardan canlı yayımlanan bir konsere ev sahipliği yaptı.

 

Şiddetli rüzgara ve soğuğa rağmen, dağın doğu terasında gün batımı öncesi verilen 90 dakikalık konser, dağda televizyonlardan canlı yayınlanan ilk etkinliklik oldu.

Battaniyelerle canlı yayında konser izleyen vatandaşlar, reklam aralarında sahneyi aydınlatan projektörlerde ellerini ısıtan sanatçılar ve soğuğa aldırmadan müzik eşliğinde dans edip, halay çekenler, ilginç görüntüler oluşturdu.

 

 


Aşırı rüzgar ve soğuğun etkisiyle ellerinin üşüdüğünü belirten ve saz çalamayan Kıvırcık Ali’nin eserlerinin kayıtlı olduğu CD’nin de çalışmaması sıkıntılı anlar yaşamasına neden oldu. Ancak Kıvrıcık Ali, seyircinin sıcak ilgisiyle moral buldu.

İlk defa Nemrut Dağı’na çıktığını belirten Kıvırcık Ali, “Nemrut Dağı’na çıkmanın bedeli olarak canlı canlı, sade sade hiçbir enstrüman olmadan naturel türküler okumaya çalıştım. Çok keyif vericiydi. Hayatım boyunca unutamayacağım anlardan biriydi” dedi.

 

Sevcan Orhan da, “Herkese kısmet olmayacak bir şey yaşadık. Biz rüzgardan pek bir şey anlayamadık. Nasıl geldi nasıl geçti soğuktan farkına varamadım. Ellerim ve yüzüm şişti ama, bizim açımızdan yaşamımız boyunca unutmayacağımız bir şeye imza attık. 2206 metrede büyük bir basınç hissettik ama soğuğun yanında bir sıcaklık vardı. İnsanlar o soğuğa rağmen bizimle birlikte oldu. Bu da her şeye değdi doğrusu” diye konuştu.

Havai fişek gösterisiyle son bulan programı çok sayıda davetli izledi.

 

 

 Fotoğraf:Batuhan DEMİRCİ  

       Yazı: Osman OSMANOĞLU

    

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !